Dekografix

Akcesoria przydatne do fotoceramiki. Przegląd rozwiązań

fotoceramika

Drukarki ceramiczne są mniej popularne od laserowych czy atramentowych. Jednak warto na nie zwrócić uwagę ze względu na jakość wydruku, którą gwarantują. Mowa tutaj przede wszystkim o wysokiej rozdzielczości 1200 DPI ×1200 DPI oraz bogactwie kolorów, które nie jest możliwe do osiągnięcia w przypadku konwencjonalnych urządzeń. Warto wspomnieć, że takie drukarki muszą być wyposażone w odpowiedni toner oraz papier. Jakie akcesoria są przydatne do fotoceramiki?

Tonery i papier do druku fotoceramicznego 

Podstawowym wyposażeniem niezbędnym do wykonywania wydruków fotoceramicznych jest oczywiście toner i papier. Tonery ceramiczne charakteryzują się tym, że dzięki nim można otrzymać dobrze nasycone odcienie i kolory, które nie były możliwe do uzyskania w przypadku konwencjonalnych urządzeń. O wysokiej jakości tonerów świadczy również to, że są przystosowane do pracy w wysokich temperaturach.

Tonery wykorzystywane są do wypalania w piecach, które nagrzewają się do temperatury 1200 stopni Celsjusza. Druk ceramiczny nie może być wykonywany na zwykłym papierze. Właśnie dlatego używając drukarki ceramicznej, należy również nabyć papier do druku fotoceramicznego. Może mieć różne rozmiary w zależności od potrzeb (A3 i A4) oraz różne grubości. Jest niezbędny podczas przenoszenia obrazu na inną powierzchnię.

Piece, laminaty, lakiery 

Do wykonywania wydruków fotoceramicznych niezbędne są również piece do wypalania ceramiki. Gwarantują  równomierne ogrzewanie w każdej płaszczyźnie i uzyskują temperatury sięgające 1200 stopni Celsjusza. Można w nich wypalać szkło, porcelanę i ceramikę. Aby wykonywać wydruki fotoceramiczne, należy się również zaopatrzyć w lakiery ceramiczne.

Służą one do przenoszenia obrazu na dowolną powierzchnię, również metalową. Występują w postaci płynnej oraz w postaci aerozolu. Do fotoceramiki przydatne są również laminaty. Przeznaczone są zarówno do obrazów nanoszonych na płaskie i regularne powierzchnie kamionkowe, ceramiczne, szklane i do metali emaliowanych. Laminaty do fotoceramiki występują z topikiem lub bez, a arkusze mogą mieć format A3 albo A4.

Blog
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/themes/lotus/inc/template-tags.php on line 73