Tworzenie ceramiki to złożony proces, który wymaga wykorzystania profesjonalnych produktów. Jednym z niezbędnych środków jest lakier. Czym powinien się on wyróżniać? I czy można stosować lakiery w formie aerozolu? Temat ten omawiamy w naszym artykule.
Czy lakiery w aerozolu nadają się do ceramiki?
Najpierw warto wyjaśnić, czym są aerozole. Według definicji są one układem koloidalnym, gdzie ośrodek rozpraszający jest gazem, a cząstki koloidalne występują w formie ciekłej lub stałej. To sprawia, że aerozol jest mieszaniną rozproszonych drobinek.
Formę aerozolu ma duża ilość produktów stosowanych przez nas każdego dnia. Chodzi m.in. o środki kosmetyczne, ale także o produkty stosowane w rękodzielnictwie. Przykładem są lakiery ceramiczne, które z powodzeniem mogą występować w formie wygodnych w użyciu aerozoli. Co więcej, zapewniają one wygodę i równomierne pokrycie powierzchni.
Co warto wiedzieć o lakierach do ceramiki?
Lakiery ceramiczne występują w dwóch głównych wersjach. Jednym z nich jest wspomniana już forma aerozolu, a drugim postać płynna, nakładana na powierzchnię przy pomocy pędzla lub wałka.
Czym jeszcze powinny charakteryzować się profesjonalne lakiery ceramiczne? Oto kilka ważnych elementów:
- powinny gwarantować doskonałe wykończenie, czyli równą, idealną warstwę, o wysokich walorach estetycznych,
- muszą bazować na wysokiej jakości składnikach, które z powodzeniem stanowią zastępstwo dla laminatów do fotoceramiki,
- powinny współgrać z różnymi powierzchniami, takimi jak m.in. powierzchnie ceramiczne, szklane lub emaliowane.
Jeśli więc chcesz skorzystać z korzyści, jakie daje zastosowanie lakierów w formie aerozolu, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej bogatej oferty. Nasi doradcy podpowiedzą, jak dopasować najlepszy lakier do Twoich potrzeb.