Dekografix

Czy lakiery w postaci aerozolu nadają się do ceramiki?

wielobarwne kubki ceramiczne

Tworzenie ceramiki to złożony proces, który wymaga wykorzystania profesjonalnych produktów. Jednym z niezbędnych środków jest lakier. Czym powinien się on wyróżniać? I czy można stosować lakiery w formie aerozolu? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Czy lakiery w aerozolu nadają się do ceramiki?

Najpierw warto wyjaśnić, czym są aerozole. Według definicji są one układem koloidalnym, gdzie ośrodek rozpraszający jest gazem, a cząstki koloidalne występują w formie ciekłej lub stałej. To sprawia, że aerozol jest mieszaniną rozproszonych drobinek.

Formę aerozolu ma duża ilość produktów stosowanych przez nas każdego dnia. Chodzi m.in. o środki kosmetyczne, ale także o produkty stosowane w rękodzielnictwie. Przykładem są lakiery ceramiczne, które z powodzeniem mogą występować w formie wygodnych w użyciu aerozoli. Co więcej, zapewniają one wygodę i równomierne pokrycie powierzchni.

Co warto wiedzieć o lakierach do ceramiki?

Lakiery ceramiczne występują w dwóch głównych wersjach. Jednym z nich jest wspomniana już forma aerozolu, a drugim postać płynna, nakładana na powierzchnię przy pomocy pędzla lub wałka.

Czym jeszcze powinny charakteryzować się profesjonalne lakiery ceramiczne? Oto kilka ważnych elementów:

  • powinny gwarantować doskonałe wykończenie, czyli równą, idealną warstwę, o wysokich walorach estetycznych,
  • muszą bazować na wysokiej jakości składnikach, które z powodzeniem stanowią zastępstwo dla laminatów do fotoceramiki,
  • powinny współgrać z różnymi powierzchniami, takimi jak m.in. powierzchnie ceramiczne, szklane lub emaliowane.

Jeśli więc chcesz skorzystać z korzyści, jakie daje zastosowanie lakierów w formie aerozolu, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej bogatej oferty. Nasi doradcy podpowiedzą, jak dopasować najlepszy lakier do Twoich potrzeb.

Blog
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/themes/lotus/inc/template-tags.php on line 73