Dekografix

Czy można umieszczać grafiki na powierzchniach kamionkowych?

ceramika

Sztuka niejedno ma imię. Wiele dzisiejszych dzieł jest połączeniem tradycji i nowoczesnych technologii, które umożliwiają wierne odwzorowanie szczegółów i osiągnięcie wręcz spektakularnego efektu. Dobrym przykładem jest umieszczanie grafik na powierzchniach wykonanych z kamionki. Dlaczego materiał ten sprawdza się jako artystyczna baza? I jakimi technikami warto się posłużyć, by stworzyć nowe arcydzieło? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule. 

Czy na powierzchni kamionkowej można umieszczać grafikę?

Kamionka to wyrób ceramiczny będący połączeniem gliny, szamotu i piasku kwarcowego. Gotowy produkt osiągany jest poprzez wypalanie w piecu o bardzo wysokiej temperaturze, sięgającej nawet 1300°C. Czy na tak przygotowaną powierzchnię można nanieść grafikę? Oczywiście, że tak! Dodatkowo można w tym celu wykorzystać wiele nowoczesnych metod, które są korzystne cenowo, zapewniają trwałość i umożliwiają odwzorowanie detali kolorystycznych. W zależności od wybranej techniki zalecane jest zapełnienie całej powierzchni przedmiotu lub jego wybranej części. 

Kalkomania ceramiczna – co warto wiedzieć?

Kalkomania ceramiczna to jeden ze sposobów na umieszczenie grafiki na powierzchni kamionkowej. Technika ta zyskuje coraz większą popularność i pozwala osiągnąć naprawdę wspaniałe rezultaty. Stosowana jest w sztuce, ale także w reklamie użytkowej. Jej główną zaletą jest prostota. 

Aby uzyskać wysokiej jakości grafikę na powierzchni kamionkowej, należy kierować się następującymi krokami:

  • wydrukować grafikę na przystosowanym do tego papierze, wykorzystując drukarkę do fotoceramiki
  • wyciąć pożądany kształt przy pomocy standardowych nożyczek,
  • umieścić grafikę w wodzie oraz pozostawić ją do momentu całkowitego zwilżenia, czyli na około jedną minutę,
  • przełożyć kalkę na docelową powierzchnię i pozbyć się nadmiaru wody,
  • wypalić produkt, co pozwoli na jego utrwalenie. 

Wszelkie akcesoria potrzebne do przygody z kalkomanią ceramiczną dostępne są w naszej ofercie. Nasze produkty to wysokiej jakości rozwiązania, które zapewnią Ci efektywność i sprawią, że efekt końcowy będzie prawdziwym dziełem sztuki.

Blog
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/themes/lotus/inc/template-tags.php on line 73