Dekografix

Czym charakteryzują się nowoczesne piece komorowe do wypalania ceramiki?

ceramika wyjmowana z pieca

Pasja to coś, co rozjaśnia nasze życie, sprawia, że każdy dzień staje się ciekawszy i że chcemy iść do przodu w rozwoju osobistym. Przykładem wspaniałego hobby jest m.in. tworzenie naczyń ceramicznych. Aby jednak je wykonywać, niezbędne jest posiadanie pieca do wypalania. Czym wyróżnia się ta nowoczesna konstrukcja? I jak jest zbudowana? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Czym charakteryzują się piece do wypalania ceramiki?

Nowoczesne piece komorowe do wypalania ceramiki to wysokiej jakości konstrukcje, które są w pełni bezpieczne i zapewniają maksymalny komfort użytkowania. Dostępne w naszej ofercie propozycje pochodzą od znanego niemieckiego producenta, który dba o zastosowanie najnowszych technologii. Dzięki temu piece komorowe są energooszczędne i wyróżniają się świetną efektywnością. 

Co ważne, nasze piece przeznaczone są dla profesjonalistów. Jednak z uwagi na ich prostą obsługę, mogą je wykorzystywać także osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tworzeniem ceramiki użytkowej.

Co ważne:

  • piece ceramiczne są ogrzewane zarówno energią elektryczną, jak i gazem ziemnym,
  • temperatura możliwa do uzyskania to nawet 1200°C,
  • dostępne są modele w dwóch pojemnościach – 40 i 70 litrów,
  • na wyposażeniu pieca znajduje się programator o pięciu różnych poziomach pracy, 4 półki, a także 15 sztuk słupków dystansowych.

Jak jest zbudowany piec komorowy do ceramiki?

Na czym polega innowacyjność w konstrukcji pieca komorowego? Na uwagę zasługuje przede wszystkim to, że posiada on najnowszej generacji programator, który umożliwia regulację krzywej wypału. To z kolei sprawia, że kontrola nad procesem wypalania ceramiki jest bardzo szczegółowa i prosta. Ważna jest również sama konstrukcja pieca, która zapewnia równomierną dystrybucję ciepła, co jest szczególnie ważne w przypadku wypalania porcelany, ceramiki, szkła czy różnego typu form. Piec gwarantuje też minimalne zużycie energii (jego wnętrze kumuluje ciepło). 

Blog
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/themes/lotus/inc/template-tags.php on line 73