Dekografix

Czym jest druk ceramiczny?

druk fotoceramiczny

Chociaż wiele osób miało w swoim życiu kontakt z drukiem ceramicznym, niewiele z nich potrafiłoby wyjaśnić, czym on tak naprawdę jest. W dzisiejszym wpisie postanowiliśmy więc przyjrzeć się temu zagadnieniu bliżej.

Druk fotoceramiczny, czyli fotoceramika

Mówiąc najprościej, fotoceramika, zwana też drukiem fotoceramicznym, ma na celu umieszczenie danej fotografii lub grafiki na przedmiotach wykonanych z ceramiki. Dawniej druku ceramicznego używano głównie do wykonywania fotografii nagrobkowych. Obecnie jednak technika ta stała się bardzo popularna w dekorowaniu przedmiotów codziennego użytku.

Proces druku krok po kroku

Do druku ceramicznego potrzebne są specjalistyczne akcesoria i sprzęt. Są to przede wszystkim drukarki do fotoceramiki, a także dedykowane do tej technologii tonery. Nadruki przenosi się na docelowe powierzchnie przy pomocy papieru do fotodruku ceramicznego, w procesie używa się również specjalistycznych laminatów. Druk ceramiczny obejmuje również proces wypalenia nadruku w specjalnym piecu, dzięki czemu grafika staje się odporna na uszkodzenia mechaniczne i zmywanie. Nadruki na ceramice nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Zazwyczaj ogranicza się ona do przetarcia powierzchni wilgotną ściereczką, która poradzi sobie z większością zabrudzeń.

Fotoceramika: na własną rękę, czy z pomocą specjalisty?

Projekt fotoceramiczny można łatwo zrealizować w firmie świadczącej tego typu usługi, takiej jak nasza. Z przyjemnością doradzimy i odpowiemy na wszystkie pytania. Osoby, które planują realizację większych zleceń z zakresu fotoceramiki, mogą pomyśleć o zakupie własnych urządzeń używanych w tej technologii. Chętnie pomożemy w skompletowaniu drukarki, tonerów oraz pieca. Doradzimy też przy wyborze papieru, lakierów czy laminatów. Chociaż druk fotoceramiczny nie jest trudny, obsługa klientów jednak sporego doświadczenia. Osoba zajmująca się fotoceramiką od dłuższego czasu wie, że na efekt końcowy wpływa nie tylko jakość użytych materiałów, ale też niedociągnięcia popełnione jeszcze na etapie projektowania grafiki czy brak zmysłu estetycznego u osoby, która realizuje dane zlecenie. Dlatego decydując się na skorzystanie z usług firmy oferującej druk fotoceramiczny, warto upewnić się, że pracują w niej doświadczeni specjaliści.

Blog
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/themes/lotus/inc/template-tags.php on line 73