Dekografix

Czym różnią się tonery ceramiczne od konwencjonalnych tonerów do drukarek?

tonery do drukarki

03Drukarka to kosztowny sprzęt, a osoby, które poszukują odpowiedniego urządzenia, muszą zwrócić uwagę na kilka kwestii. Ważna jest oczywiście marka, ponieważ urządzenia najlepiej kupować od zaufanych producentów. Warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę urządzenia, ale również na koszty eksploatacji. Mowa tutaj przede wszystkim o tym, w jaki tusz lub toner należy uzupełniać urządzenia. Obok konwencjonalnych tonerów możemy też wyróżnić tonery ceramiczne. Czym się różnią i jakie urządzenia warto kupić?

Innowacyjność druku ceramicznego 

Podczas zakupu drukarki jedną z ważniejszych kwestii jest jakość wydruku, który gwarantuje urządzenie. Drukarki ceramiczne są produktem, który sprawdzi się u osób ceniących najwyższą jakość drukowanych materiałów. Urządzenia są mniej popularne od tradycyjnych drukarek atramentowych czy laserowych, jednak warto zwrócić na nie uwagę. Drukarki ceramiczne wykorzystują toner w sposób ekonomiczny, a jednocześnie zapewniają najwyższą jakość wydruku. Druk wyróżnia się wysoką rozdzielczością 1200 DPI × 1200 DPI, a urządzenie jest w stanie wydrukować ponad 40 stron w ciągu minuty. Dzięki jakości tonera ceramicznego wydruki zachowują bogactwo kolorów niezależnie od wielkości formatu.

Dlaczego toner ceramiczny jest lepszy od konwencjonalnego? 

Podstawową różnicą pomiędzy tonerami ceramicznymi a konwencjonalnymi jest jakość wydruku. Tradycyjne tonery są substancjami chemicznymi, które zostały stworzone z nieregularnych cząsteczek o średnicy kilku mikronów. Toner ceramiczny jest odpowiedzią na zbyt małą precyzję w odwzorowaniu kolorów i blaknięcie wydruków. Dodatkowo konwencjonalne tonery gwarantują słabszą jakość i rozdzielczość wydruków, przez co tworzone materiały nie osiągają pożądanej jakości.

Istotną różnicą jest również ta, że podczas wydruku ceramicznego zamiast zwykłego papieru wykorzystywany jest specjalny papier do druku fotoceramicznego. W połączeniu z tonerem użytkownicy drukarek ceramicznych uzyskują wydruki jakości, która nie była możliwa do osiągnięcia w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Mowa tutaj przede wszystkim o jakości kolorów i wysokiej rozdzielczości wydruku.

Blog
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/themes/lotus/inc/template-tags.php on line 73