Dekografix

Czym wyróżniają się lakiery błonotwórcze do ceramiki?

filiżanki malowane na czerwono

Tworzenie ceramiki może być wspaniałym hobby lub ciekawym pomysłem na biznes. W obu przypadkach liczy się pasja tworzenia, wiedza i użycie wysokiej jakości produktów. Jednym z najważniejszych środków są lakiery błonotwórcze. Czym się one wyróżniają?

Czym charakteryzują się lakiery błonotwórcze do ceramiki?

Lakiery ceramiczne to profesjonalne produkty, których zadaniem jest dokładne przeniesienie wybranej grafiki na powierzchnię ceramiczną, metalową lub kamionkową. Dzięki zawartym w nich składnikom zapewniają dokładność, umożliwiają pracę na dowolnych kształtach i gwarantują dobrą przyczepność grafiki do materiału. Na uwagę zasługuje także fakt, że lakiery te wyrównują powierzchnię gotowego wzoru.

Aby ułatwić aplikację lakierów błonotwórczych, przygotowaliśmy dwie wygodne formy preparatów. Są to:

  • lakiery błonotwórcze w postaci płynnej, nakładane pędzlem lub wałkiem,
  • lakiery w formie aerozolu, nanoszone przez dozownik.

O czym jeszcze warto pamiętać? Oto kilka ważnych faktów:

  • lakiery mogą z powodzeniem zastępować laminaty do fotoceramiki,
  • zastosowanie lakierów błonotwórczych jest proste, jednak wymaga przygotowania powierzchni, postępowania zgodnie z opisem podanym na opakowaniu, a także odpowiedniego odstępu czasowego między warstwami.

Gdzie kupić lakiery błonotwórcze?

Jeśli więc chcesz spróbować swoich sił w tworzeniu wyrobów ceramicznych lub jeśli zajmujesz się tym profesjonalnie, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty. Znajdziesz w niej wysokiej jakości lakiery błonotwórcze, które są wydajne, zapewniają efekt matowy lub błyszczący, tworzą równomierną warstwę na całej powierzchni, a do tego mogą być stosowane na różnych materiałach. W naszej ofercie znajdziesz lakiery o różnej charakterystyce, które można dopasować do zestawu tonerów.

Blog
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/themes/lotus/inc/template-tags.php on line 73