Dekografix

Jak dobrać grubość papieru do druku ceramicznego?

naklejanie zdobień na kubek ceramiczny

Nanoszenie grafiki na wytwór ceramiczny jest bardzo ciekawym procesem, który pozwala osiągnąć naprawdę spektakularne efekty. Gotowy produkt jest zarówno estetyczny, jak i trwały, dzięki czemu może być użytkowany każdego dnia. Aby jednak możliwe było uzyskanie kolorowej, pełnej detali kompozycji, konieczne jest pamiętanie o kilku podstawowych zasadach tworzenia. Jakich? I dlaczego tak duże znaczenie ma dobranie odpowiedniego papieru? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Druk ceramiczny – co warto wiedzieć?

Druk ceramiczny to popularna metoda zdobienia, w trakcie której wykorzystywane są specjalne urządzenia zapewniające doskonały efekt końcowy. Aby jednak uzyskać produkt wysokiej jakości, ważne jest doświadczenie i wiedza, a także użycie profesjonalnych drukarek do fotoceramiki. Co ważne, technika ta ma zastosowanie zwłaszcza w reklamie i sztuce użytkowej, co oznacza, że służy m.in. do tworzenia ciekawych gadżetów reklamowych. Jej zaletą jest także prostota, szybkość oraz trwałość efektu końcowego.

Jaki wybrać odpowiedni papier do druku ceramicznego?

Bardzo ważnym elementem wykorzystywanym do druku ceramicznego jest specjalny papier przenoszący. Jak wybrać odpowiednią opcję? Warto pamiętać, że papier ten musi być dopasowany do rodzaju wykorzystywanego urządzenia, tak by nie doprowadził do jego zniszczenia. Musi wyróżniać się także wysoką jakością, widoczną przede wszystkim w wiernym przenoszeniu detali. Istotna jest także jego faktura, która powinna minimalizować użycie laminatu i zapobiegać osadzaniu się cząsteczek topniku w drukarce. 

Ważne pytanie dotyczy także tego, jaką grubością powinien wyróżniać się papier do druku ceramicznego? Istnieją dwie podstawowe możliwości, czyli wersja cieńsza i wersja grubsza.  Główna różnica polega na tym, że w przypadku cieńszego produktu wystarczy naprawdę niewielka ilość laminatu, co sprawia, że użytkowanie jest zdecydowanie bardziej ekonomiczne. 

Wybierając papier do druku ceramicznego warto także pamiętać o tym, że wyróżnia się on odmienną wielkością (np. arkusze wielkości A3, arkusze wielkości A4). Kluczowe znaczenie ma także cena produktu. Jeśli chcesz wybrać ekonomiczną, korzystną opcję, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty, którą przygotowaliśmy specjalnie z myślą o kreatywnych osobach – zarówno amatorach, jak i profesjonalistach.

Blog
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/themes/lotus/inc/template-tags.php on line 73