Dekografix

Jak prawidłowo przygotować grafikę na szkło?

przygotowanie w drukarni

Coraz więcej osób urządzających swój nowy dom lub mieszkanie decyduje się na wprowadzenie do niego najnowszego trendu – grafiki na szkle. Najczęściej pojawia się ona między wiszącymi a stojącymi szafkami kuchennymi, jednak równie chętnie pomysł ten wykorzystywany jest w łazience, pokoju gościnnym, czy sypialni. Co ciekawe, na szkle może znaleźć się dowolna grafika zaprojektowana przez domowników – nawet zdjęcie członków rodziny. Co trzeba wiedzieć o przygotowaniu projektu? Tym zajmiemy się w dzisiejszym wpisie.

Druk ceramiczny

Decydując się na wykonanie nadruku na szkle, warto rozważyć druk ceramiczny. Ważnym elementem wykorzystywanym w tej technice jest papier do druku fotoceramicznego. Dzięki niemu możliwe jest przeniesienie grafiki na dane podłoże. W naszej ofercie znajdą Państwo papier do druku fotoceramicznego w formacie A3 oraz A4 o różnej grubości. Efekty druku ceramicznego są bardzo trwałe – nadruk jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć i używane w kuchni detergenty. Nie będziemy musieli więc martwić się, że częste mycie go zniszczy.

Jak już było wspomniane, na szkle można nadrukować dowolną grafikę. Ważne jednak, by miała ona wysoką rozdzielczość – w przeciwnym wypadku nadruk będzie sprawiał wrażenie rozmazanego i nieestetycznego. Musimy też pamiętać o tym, że grafika finalnie powinna mieć taki sam wymiar jak tafla, na której będzie się znajdowała. Samodzielne powiększanie jej może doprowadzić do utraty jakości. Dlatego przed zleceniem nadruku warto poradzić się specjalistów w firmie, którzy go wykonają, czy dana grafika się do tego nadaje. Zazwyczaj można też poprosić ich o pomoc: np. o usunięcie tła ze zdjęcia, które sami zrobiliśmy. W Internecie funkcjonuje wiele banków zdjęć, w których możemy wyszukiwać zdjęcia i grafiki po opisie. Jeśli zechcemy któregoś z nich użyć, wystarczy, że uiścimy opłatę i już możemy ściągnąć grafikę na swój pulpit. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby do firmy wykonującej nadruki wysłać kilka zdjęć i zapytać, które z nich będzie prezentowało się najlepiej.

Czym kierować się przy wyborze zdjęcia?

To już jest kwestą bardzo indywidualną. Jeśli wybieramy grafikę do kuchni, na pewno będziemy musieli wziąć pod uwagę kolorystykę szafek i blatu. W kuchniach często pojawiają się zdjęcia żywności lub napojów, a czasami motywy roślinne. Jeśli chodzi o zdjęcie do pokoju dziennego, grafika może być dopełnieniem palety barw danego wnętrza, lub z nim mocno kontrastować. Modne są zdjęcia zwierząt, motywy urbanistyczne, ale też – pejzaże. W przypadku dekoracji pokoju dziecka równie chętnie jak zdjęcia, wybierane są grafiki z hasłami czy symbolami. Tu oczywiście ogromną rolę przy wyborze gra wiek dziecka.

Blog
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/themes/lotus/inc/template-tags.php on line 73