Dekografix

Jak wybrać drukarkę ceramiczną do zastosowań prywatnych?

drukarka ceramiczna

Dawniej niszowy druk ceramiczny, wykorzystywany przede wszystkim do tworzenia wizerunków osób zmarłych umieszczanych na nagrobkach, obecnie staje się coraz bardziej popularny. Umożliwia on bowiem tworzenie spersonalizowanych gadżetów oraz przedmiotów codziennego użytku, takich jak kubki, talerzyki, czy płytki, z wydrukowaną na nich fotografią, na przykład bliskiej osoby, ukochanego czworonożnego pupila czy panoramy ulubionego miasta. Sprawdź, na czym dokładnie polega druk ceramiczny i jak wybrać drukarkę ceramiczną do zastosowań prywatnych.

Jak działają drukarki ceramiczne?

Drukarki ceramiczne to urządzenia, które drukują fotografię na specjalnie przystosowanym papierze i przy użyciu specjalnie do tego stworzonych tonerów. Podobnie jak zwykłe drukarki przenoszą wybraną grafikę z matrycy na papier. Następnie wydrukowany wzór w doskonałej rozdzielczości i soczystych, wyrazistych kolorach zostaje przeniesiony na powierzchnię ceramicznego, szklanego lub porcelanowego przedmiotu, wypalony w specjalnym piecu do fotoceramiki i zalaminowany. Wysoka temperatura wypału zapewnia solidność i trwałość nadruku, a także jego dużą odporność na płowienie i uszkodzenia mechaniczne.

Na zwrócić uwagę, wybierając drukarkę ceramiczną?

Wybierając drukarkę ceramiczną, zarówno na potrzeby prywatne, jak i firmowe, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na markę. Dobry producent będzie bowiem gwarancją niezawodności sprzętu i jego wysokiej jakości. Oferujemy Państwu drukarki ceramiczne marki Ricoh, producenta, używającego najwyższej jakości tworzywa oraz stosującego najbardziej zaawansowane technologie. Autoryzowany serwis i dostępność oryginalnych części zamiennych to jego kolejne zalety. Ponadto, szukając drukarki ceramicznej sprawdź, czy urządzenie zapewnia ekonomiczne zużycie tonera oraz czy drukarka współpracuje z łatwo dostępnymi akcesoriami. Niemniej ważne będą szybkość drukowania oraz wielkość zasobnika papieru.

Dostępne w naszej ofercie drukarki charakteryzuje wysoka jakość i rozdzielczość wydruku, bogactwo kolorów i odcieni oraz oszczędność zużycia toneru bez utraty jakości wydruku. Ponadto oferowany przez nas sprzęt umożliwia wydruk do czterdziestu pięciu stron na minutę i został wyposażony w intuicyjny panel dotykowy. Gwarancja producenta na urządzenie wynosi dwa lata.

Blog
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/themes/lotus/inc/template-tags.php on line 73