Dekografix

Jakie lakiery można stosować na powierzchniach emaliowanych?

lazy-placeholder

Aby osiągnąć dobry efekt końcowy w tworzeniu różnych dzieł artystycznych, ważna jest pasja do tego, co się robi, starannie dobrana technika i korzystanie z profesjonalnych produktów. Dobrym tego przykładem są lakiery, które można stosować na powierzchniach emaliowanych. Czym wyróżniają się takie propozycje? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Jakie lakiery sprawdzą się na powierzchniach emaliowanych?

Na powierzchniach emaliowanych wykorzystywane są przede wszystkim lakiery ceramiczne, które zapewniają bardzo dokładne nanoszenie dowolnego obrazu. Dzięki swoim właściwościom produkty te sprawdzają się także na powierzchniach ceramicznych i szklanych.

Wysokiej jakości lakiery ceramiczne zapewniają odpowiednią przyczepnością do powierzchni i gwarantują uzyskanie równej warstw. Wiele produktów dostępnych w naszej ofercie może być wykorzystanych, jako zamiennik laminatów do fotoceramiki.

Jak zastosować lakiery ceramiczne?

W naszej ofercie znajdziesz dwa rodzaje lakierów, które różnią się głównie sposobem aplikacji. Są to:

  • lakiery błonotwórcze w postaci płynnej, nakładane pędzlem lub wałkiem, które wymagają nieco większego wysiłku, jednak umożliwiają uzyskanie doskonałego, równego efektu,
  • lakiery w formie aerozolu, nanoszone przez dozownik.

Jak prawidłowo wykorzystać lakier ceramiczny? Kluczowe znaczenie ma wcześniejsze odtłuszczenie powierzchni i usunięcie obecnych na niej zanieczyszczeń. To sprawi, że produkt zyska lepszą przyczepność do podłoża. Następnie w zależności od wybranej opcji należy posłużyć się atomizerem lub pędzelkiem. Aby uzyskać doskonały efekt końcowy, warto także powtórzyć nanoszenie lakieru, przy zachowaniu odpowiedniej przerwy czasowej.