Dekografix

Jakie możliwości kolorystyczne dają tonery ceramiczne?

ceramika

Fotografika ceramiczna staje się coraz popularniejszą metodą ozdabiania wyrobów ceramicznych.  Oprócz ceramiki, dzięki drukarkom ceramicznym można udekorować porcelanę, materiał emaliowany i kamionkę. Specjalistyczny sprzęt drukujący daje możliwość przełożenia na ulubiony talerz czy płytki obrazu w jakości cyfrowej. Coraz szersze możliwości drukarek ceramicznych sprawiają, że  jedynym ograniczeniem w wielu przypadkach jest jedynie odwaga i wyobraźnia. Druk ceramiczny, podobnie jak w przypadku druku tekstylnego czy tradycyjnego na papierze ma dostosowane do swoich parametrów tonery. Są to nośniki kolorów, stosowane do kopiowania docelowego obrazu na powierzchnię ceramiczną. Dzięki swojej charakterystyce spełniają kryteria jakościowe i wytrzymałościowe w fazie użytkowania produktu z nadrukiem.

W drukarkach ceramicznych stosuje się paletę podstawową

Możliwości kolorystyczne tonerów ceramicznych są bardzo duże i nie odbiegają niemal od jakości obrazów drukowanych na papierze czy tekstyliach. Podobnie również jak swoje siostry – tonery drukarek alternatywnych produkowane są w kolorach podstawowych, pozwalających na uzyskanie dowolnego, pożądanego odcienia. Ich potencjał barwny pozwala na możliwie najwierniejsze oddanie faktycznego wyglądu fotografii referencyjnej. Paleta wykorzystywana w drukarkach do fotoceramiki to magenta (jaskrawy róż), żółty, cyjan (niebieski) oraz czarny.  Odcienie te stanowią również podstawę kolorystyczną tonerów dla druku papierniczego, a ten coraz częściej jest identyczny jak obraz rzeczywisty. Mieszanie kolorów odbywa się na zasadzie zbliżonej do innych urządzeń drukujących i tym samym można przyjąć, że druki znajdujące się na produktach fotoceramicznych będą barwnie zbliżony do oryginału. Prawdą jest więc, że coraz częściej jedynym ograniczeniem przy ozdabianiu ceramiki drukiem jest sama wyobraźnia, resztą zajmie się technologia.

Blog
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/themes/lotus/inc/template-tags.php on line 73