Dekografix

Jakie są rodzaje papieru do druku ceramicznego?

papier do druku

Druk ceramiczny wymaga zastosowania specjalnego papieru, który doskonale odwzoruje jakość grafiki. Jakie są jego rodzaje, czym się one charakteryzują, a także gdzie dokładnie można je zakupić?

Czym cechuje się druk ceramiczny?

Druk ceramiczny to popularna metoda ozdabiania naczyń. Wykonuje się go specjalnymi urządzeniami, które powinny gwarantować wierne przeniesienie grafiki oraz jej szybkie wykonanie. Ważne jest też zastosowanie specjalnego papieru przenoszącego, który dodatkowo nie może niszczyć urządzeń.

To właśnie dzięki papierowi przeniesienie grafiki jest możliwe i to z zachowaniem detali niezbędnych do uzyskania wysokiej jakości.

Rozmiary papieru do druku ceramicznego

Główne cechy różnicujące papier do druku ceramicznego wynikają z jego grubości. Dodatkowo istotny jest wymiar arkusza i najczęściej ma on rozmiary A3 oraz A4. Takie rodzaje papieru do druku ceramicznego klienci mogą zakupić również w naszej firmie i sprawdzą one się w przypadku większości tonerów dostępnych na rynku, także tych, które sprzedajemy.

Grubości papieru do druku ceramicznego

Zarówno w przypadku papieru A3, jak i A4, klienci mogą najczęściej wybierać też jego grubość. Główna różnica polega na tym, że w przypadku cieńszych wersji wystarczy naprawdę niewielka ilość laminatu, dzięki czemu użytkowanie jest zdecydowanie bardziej ekonomiczne.

Czy papier do druku ceramicznego jest drogi?

Papier do druku ceramicznego wcale nie musi być drogi, o ile kupuje się go w większych ilościach oraz w wyspecjalizowanych punktach takich jak nasz. Jeśli poszukują Państwo odpowiedniej oferty dla siebie, serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami.

Papier? Nie tylko on jest ważny

Za jakość druku odpowiadają również urządzenia, dzięki którym są one wykonywane. Są to specjalne drukarki do fotoceramiki, które powinny cechować się niezawodnością oraz bezawaryjnym działaniem. Powinny dawać także możliwość drukowania zarówno w kolorze, jak i w wersjach czarnobiałych.

Aby powstał druk ceramiczny, niezbędny jest odpowiedni papier. Na szczęście mamy go w ofercie i sprzedajemy go naszym klientom w naprawdę atrakcyjnych cenach. By uzyskać więcej informacji, zapraszamy do rozmowy.

Blog
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/themes/lotus/inc/template-tags.php on line 73