Dekografix

Na co zwracać uwagę, wybierając sprzęt do druku ceramicznego?

druk

Druk ceramiczny stanowi innowacyjny rodzaj druku, umożliwiający tworzenie spersonalizowanych gadżetów ceramicznych, takich jak kubki czy talerzyki. Dzięki niemu, na porcelanowych przedmiotach codziennego użytku może pojawiać się fotografia bliskiej osoby lub ulubiona panorama. Sprawdź, jak działa druk ceramiczny i na co zwracać uwagę, wybierając sprzęt.

Na czym polega druk ceramiczny?

Druk ceramiczny możliwy jest dzięki specjalnie zaprojektowanym do niego drukarkom, drukującym fotografie na przystosowanym papierze i przy użyciu stworzonych do tego typu druku tonerów. Przenoszą one wybraną grafikę z matrycy na papier, jednak to nie koniec całego procesu. Następnie, wydrukowany wzór zostaje przeniesiony na powierzchnię ceramicznego, szklanego lub porcelanowego przedmiotu i wypalony w specjalnym piecu do fotoceramiki, zapewniającym, dzięki wysokiej temperaturze, solidność i trwałość nadruku. Fotografia, w doskonałej rozdzielczości oraz w soczystych, wyrazistych kolorach zostaje zalaminowana. Wydruk ceramiczny charakteryzuje się również dużą odpornością na płowienie i uszkodzenia mechaniczne.

Na co zwracać uwagę, wybierając sprzęt do druku ceramicznego?

Po pierwsze, wybierając drukarkę do druku ceramicznego, kieruj się marką sprzętu, gwarantującą niezawodność urządzeń i ich wysoką jakość. Oferowane przez nas drukarki ceramiczne marki Ricoh wyprodukowane zostały z najwyższej jakości tworzywa oraz zgodnie z najbardziej zaawansowanymi technologiami. Renomowany producent sprzętu do druku ceramicznego to również autoryzowany serwis i dostępność oryginalnych części zamiennych.

Kolejne parametry, które warto zweryfikować w trakcie poszukiwań sprzętu do druku ceramicznego to:

  • ekonomiczne zużycie tonera,
  • dostępność akcesoriów,
  • szybkość drukowania,
  • wielkość zasobnika papieru.

Oferowany przez nas sprzęt charakteryzuje ponadto wysoka jakość i rozdzielczość wydruku, a także bogactwo kolorów i odcieni. Nasze drukarki są w stanie wydrukować do czterdziestu pięciu stron na minutę i zostały wyposażone w intuicyjny panel dotykowy. Gwarancja na nie wynosi dwa lata.

Blog
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/themes/lotus/inc/template-tags.php on line 73