Dekografix

Najczęstsze usterki drukarek ceramicznych i sposoby ich naprawy

kobieta pije z kubka

Nawet wysokiej jakości drukarki do fotoceramiki, firm takich jak Canon, Ricoh, Xerox, Konica Minolta, czy Hewlett Packard, wymagają niekiedy serwisowania. Pojawiające się usterki warto rozwiązywać bezzwłocznie – każda z nich oznacza bowiem mniejszą efektywność działania, a co za tym idzie niższe zyski. Do jakich uszkodzeń dochodzi najczęściej?

Co psuje się w drukarkach do fotoceramiki?

Jednym z najczęstszych powodów nieprawidłowego drukowania jest niepoprawna kalibracja urządzenia lub jej całkowity brak. Oczywiście sytuacja ta nie jest zaliczana do grupy usterek. Jest jednak ważnym problemem, o którym należy pamiętać i który warto sprawdzić w pierwszej kolejności.

Drukarki do fotoceramiki wysyłają sygnały świadczące o tym, że zaczynają szwankować. Objawem usterki jest zmiana w jej pracy, w tym spadek produktywności.

Do takich komplikacji prowadzi m.in.:

  • uszkodzenie pompy, która nie może dobrze dozować tonera, co przekłada się na niższą jakość wydruku,
  • zaburzenia w działaniu panelu dotykowego, a co za tym idzie brak możliwości korzystania z personalizacji i funkcji dodatkowych,
  • błędy związane ze tzw. wbudowaną pamięcią.

Jak naprawiane są drukarki do fotoceramiki?

Co zrobić, żeby naprawić drukarkę do fotoceramiki? Rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnego serwisu, który oferuje nasza firma. Należy bowiem pamiętać, że samodzielna naprawa drukarek rzadko kiedy jest skuteczna. Wręcz przeciwnie: może prowadzić do kolejnych problemów, a także do przerwania okresu gwarancyjnego.

Podstawą naprawy jest oczywiście wnikliwa diagnostyka, czyli sprawdzenie sprzętu i znalezienie przyczyny problemu. Następnym krokiem jest oszacowanie kosztów i czasu wymaganego na naprawdę. Czynniki te zależą od złożoności procesu i części, które należy wymienić.

Blog
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/themes/lotus/inc/template-tags.php on line 73