Dekografix

Najważniejsze parametry drukarek do kalki ceramicznej

drukarka

Kalka ceramiczna to jedna z najpopularniejszych metod nakładania wszelkiego rodzaju zdobień na wyroby ceramiczne. Korzystając z niej, można pokryć materiał właściwie dowolnym wzorem lub obrazem, w tym również zdjęciem lub specjalnie zaprojektowaną grafiką. Początkowo drukuje się je za pomocą odpowiednio dostosowanej drukarki na specjalnie przygotowanym papierze, który zostaje następnie naklejony na wybraną powierzchnię, na przykład ceramiczny kubek. Następnie grafika zostaje wypalona w temperaturze około 800 stopni Celsjusza i w ten sposób trwale przeniesiona na wyrób. Uzyskana w ten sposób dekoracja jest bardzo wyraźna, szczegółowa i odporna na uszkodzenia, na przykład w wyniku zmywania. 

Czym cechuje się dobra drukarka do kalki ceramicznej? 

Jednym z najważniejszych parametrów drukarki do kalki ceramicznej jest oferowana przez nią maksymalna rozdzielczość wydruku. Im jest wyższa, tym lepszej jakości będzie obraz wydrukowany na papierze, a więc również tym estetyczniej będzie prezentował się na wyrobie ceramicznym – jest to najbardziej istotne w przypadku dużych wydruków, ma jednak znaczenie przy każdej wykonywanej dekoracji. Dobre drukarki do fotoceramiki oferują maksymalną rozdzielczość na poziomie nawet 1200 DPI x 1200 DPI. Takie parametry sprawiają, że wydruki są odpowiednio ostre i zapewniają wysokie walory estetyczne, nawet przy tak dużych formatach jak A4 i A3. 

Oprócz jakości wydruku bardzo istotna jest również wydajność pracy. Największe znaczenie ma to oczywiście dla firm specjalizujących się w zdobieniu ceramiki lub prowadzących działalność, której jest ono istotnym elementem. Nie zmienia to jednak faktu, że prywatni klienci, wykonujący dekoracje na własny użytek, również docenią możliwość oszczędności materiałów oraz wygodną szybkość wydruku. Dobre drukarki do kalki ceramicznej korzystają z technologii, która pozwala zmniejszyć zużycie tonera bez utraty wysokiej jakości obrazu. Oprócz tego działają bardzo szybko, oferując wydruk nawet 40-45 stron w czasie jednej minuty. Przekłada się to na oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy wydawanych na stosunkowo kosztowne materiały. 

Blog
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/themes/lotus/inc/template-tags.php on line 73