Dekografix

Pomysły na domowy druk na szkle

szklana ściana w kuchni

Jedną z rzeczy, która cechuje nowocześnie urządzone mieszkania i domy, są szklane elementy ze znajdującymi się na nich nadrukami. Nieograniczone możliwości w wyborze wzoru sprawiają, że na ten rodzaj dekoracji decyduje się wiele osób. Mogą one nadać swoim wnętrzom indywidualnego, niepowtarzalnego charakteru. W jakich miejscach w mieszkaniach i domach możemy najczęściej zobaczyć nadruki na szkle?

Kuchnia i łazienka

Ponieważ druk ceramiczny na szkle jest bardzo trwały, świetnie sprawdza się on nawet w tzw. pomieszczeniach mokrych, czyli kuchni i łazience. W kuchni nadruki na szkle najczęściej możemy zobaczyć na ścianie, pomiędzy szafkami stojącymi a wiszącymi. Kolorowa tafla sprawdza się w tym miejscu o wiele lepiej, niż tradycyjne płytki. Łatwiej utrzymać ja w czystości, gdyż nie posiada ona uciążliwych w czyszczeniu fug. Szkło z nadrukiem jest też wspaniałym wyborem od łazienki, gdzie może tworzyć kabinę prysznica. Zwłaszcza w jednokolorowej, nieco „nudnej” łazience, kolorowy nadruk na szkle może całkowicie zmienić jej charakter. Na szkle do prysznica drukowane zazwyczaj się obrazy raf koralowych, morskich fal, czy pięknych wodospadów w egzotycznej dżungli.

Pokój dzienny

Szklane tafle z nadrukiem są ciekawą dekoracją pokoju dziennego. Często obraz na tafli umieszcza się w zabudowie z karton gipsu i dodatkowo podświetla – całość prezentuje się wtedy niezwykle nowocześnie. Nadruk może mieć kolory pasujące do aranżacji wnętrza, jednak wiele osób decyduje się na spokojne, stonowane kolory mebli i piękną, rzucającą się w oczy grafikę, która staje się „sercem” salonu.

Sypialnia rodziców

Nadruk na szkle może też być wykorzystany do stworzenia oryginalnego wezgłowia łoża małżeńskiego. To wspaniałe rozwiązanie zwłaszcza do małych sypialni. Szkło odbija światło, optycznie więc powiększa pomieszczenie. Tafla jest stosunkowo cienka, wezgłowie nie odbiera więc cennych centymetrów w sypialni.

Pokój młodzieżowy

Nadruki na szkle szczególnie ciekawie prezentują się w pokojach młodzieży. Na szklanej tafli może znaleźć się ulubiona grafika, hasło, a nawet zdjęcie sportowca czy muzyka. Nic nie stoi na przeszkodzie, by na tafli nadrukować tabelę i specjalnym mazakiem do szkła wpisywać w nią plan lekcji czy listę obowiązków domowych.

Blog
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/themes/lotus/inc/template-tags.php on line 73