Dekografix

Reklamowy potencjał kalkomanii ceramicznej

ceramika

Kalkomania ceramiczna to podstawowa metoda zdobienia wyrobów ceramicznych, takich jak porcelana, kamionka, porcelit czy fajans. Technika ta polega na zastosowaniu specjalnych rodzajów szablonów nanoszonych na sztywne powierzchnie. W ten sposób powstają precyzyjne i oryginalne zdobienia. Kalkomania ceramiczna wykorzystywana jest nie tylko w sztuce użytkowej, ale i przy produkcji różnorodnych gadżetów reklamowych.

Kalkomania ceramiczna w reklamie

Podstawowymi gadżetami reklamowymi, wykonywanymi z zastosowaniem tej techniki, są kubki z nadrukiem firmowym. Wykorzystywane są one przez wiele firm w ramach prowadzonych akcji promocyjnych. To jednak niejedyne zastosowanie kalkomanii ceramicznej, ponieważ umożliwia ona tworzenie nadruków na różnych powierzchniach, w tym bardzo dużych. Co więcej, w przypadku kubków reklamowych można ozdobić każdą część przedmiotu – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, a nawet ucho. W ten sposób pokrywane są wklęsłe i wypukłe powierzchnie.

Kalkomania ceramiczna pozwala na tworzenie indywidualnych projektów, nawet najbardziej oryginalnych i nietypowych. W przypadku gadżetów do celów reklamowych techniką tą tworzone są nie tylko logotypy, ale również zabawne sentencje czy grafiki. Zapewnia ona ogromne możliwości w zakresie realizacji różnorodnych projektów.

Dlaczego właśnie kalkomania ceramiczna? Ponieważ dzięki tej metodzie można stworzyć niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne grafiki na różnych powierzchniach. Pozwala ona bardzo precyzyjnie odwzorować projekt, uzyskując przy tym wysoki poziom estetyki.

Nanoszenie grafiki metodą kalkomanii ceramicznej

Proces nanoszenia grafiki metodą kalkomanii ceramicznej jest bardzo prosty i szybki, co stanowi jedną z wielu zalet tej techniki. Przed przeniesieniem obrazu na wybrany przedmiot należy go wydrukować na przystosowanym do tego celu papierze, wykorzystując przy tym drukarkę do fotoceramiki. Wysokiej jakości papier do druku fotoceramicznego dostępny jest w naszej ofercie. Następnie wycinany jest pożądany kształt przy pomocy standardowych nożyczek. Tak przygotowana grafika umieszczana jest w wodzie, gdzie pozostaje do momentu całkowitego zwilżenia (ok. 1 minuta). Po tym czasie należy przyłożyć kalkę do powierzchni i pozbyć się nadmiaru wody. Ostatnim etapem jest wypalenie przedmiotu w celu utrwalenia obrazu.

Blog
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/themes/lotus/inc/template-tags.php on line 73